Pompony z tiulu a alergia


Pompony z tiulu a alergia.

Niektóre klientki Art Pompon pytają, czy pompony z tiulu mogą wywołać alergię.
Odpowiadamy krótko: nie. 

Tiul, czyli materiał użyty do wyrobu pomponów, zrobiony jest z poliamidu - tworzywa syntetycznego. Włókna poliamidowe są bardzo odporne na działanie bakterii i grzybów, przez to chętnie używane np. w odzieży sportowej, a w przypadku pomponów gwarantują, że nasze ozdoby nie ściemnieją i nie staną się siedliskiem dla "niechcianych gości".
W związku z tym, że stanowią dekorację i nie mają długotrwałego kontaktu ze skórą mogą być piękną ozdobą do pokoiku alergika. Oczywiście w przypadku alergii dziecka na kurz wskazane jest zwracanie bacznej uwagi na to, aby pompon był czysty. Jak zadbać, aby pompony nie były zakurzone? Odpowiedź znajdziecie Państwo tutaj: Jak zadbać o pompony z tiulu Art Pompon?


Na sam koniec jeszcze kilka słów na temat barwników. Każdy mając do czynienia z pomponami tiulowymi Art Pompon zauważy, że kolor użytego tiulu jest intensywny i bez przebarwień. Dzieje się tak, ponieważ używamy jedynie tiulu kupowanego od polskiego producenta, który stosuje barwniki dopuszczone do użytku przez Unię Europejską i spełnia wymogi bezpieczeństwa. W związku z tym kupujący mają pewność, że użyty materiał nie przyczynił się do degradacji środowiska naturalnego, a użyte barwniki są w pełni bezpieczne.